Stenbord, 17/1800-tal

Stenbord, 17/1800-tal
Stenbord, 17/1800-tal
Stenbord, 17/1800-tal
Stenbord, 17/1800-tal
Stenbord, 17/1800-tal
Stenbord, 17/1800-tal
Stenbord, 17/1800-tal
Stenbord, 17/1800-tal
Stenbord, 17/1800-tal
Stenbord, 17/1800-tal
Stenbord, 17/1800-tal
Stenbord, 17/1800-tal
Stenbord, 17/1800-tal
Stenbord, 17/1800-tal
Stenbord, 17/1800-tal
Stenbord, 17/1800-tal
Stenbord, 17/1800-tal
Stenbord, 17/1800-tal
Stenbord, 17/1800-tal
Stenbord, 17/1800-tal

Klubbat för:

80000 SEK

Utropspris

75 000-100 000 SEK

STENBORD, Skåne 17/1800-tal, skiva av komstasten, underrede i ek och furu med balusterformade ben med fotkryss, sarg med en låda, fragmentarisk bemålning, höjd 80, 171 x 76 cm, slitage, ett ben och låda kompletterade, skiva med äldre lagning

2099

2019-12-10