Ljuskrona, Karl Johan

Ljuskrona, Karl Johan
Ljuskrona, Karl Johan
Ljuskrona, Karl Johan
Ljuskrona, Karl Johan
Ljuskrona, Karl Johan
Ljuskrona, Karl Johan
Ljuskrona, Karl Johan
Ljuskrona, Karl Johan
Ljuskrona, Karl Johan
Ljuskrona, Karl Johan

Klubbat för:

32000 SEK

Utropspris

35 000-40 000 SEK

LJUSKRONA, stockholmsarbete i Karl Johan, för åtta ljus, delvis brännförgylld stomme i mässing, behängd med droppar, markiser, navetter, ovaler och piggar, krönt av plym, övre ring med kjol, doserade kedjor, ljusringen med dekor av pressade växtornament, ljusarmar i form av delfiner, piggbotten, avslutande knopp, sparljus, höjd 110, diameter 76 cm, smärre nagg och kompletteringar

2120

2019-12-10