Conrad Carlman, Ung flicka med flätor och pojke

Klubbat för:

70000 SEK

20 000-25 000 SEK

CONRAD CARLMAN
1891-1946
Ung flicka med flätor och pojke med panflöjt
Signerade och daterade Con Carlman 1918. Bronspatinerad fritzi, höjd 119 cm vardera (2)
Gjutare Otto Meyer Fud

PROVENIENS:
Stopalo

2347

2019-12-10