Carl Holsöe, Interiör med broderande kvinna

Klubbat för:

47000 SEK

60 000-80 000 SEK

CARL HOLSÖE
Danmark 1863-1935
Interiör med broderande kvinna
Signerad C Holsöe. Olja på pannå, 47 x 47 cm.

PROVENIENS
Bukowski Auktioner, Stockholm 2002, katalognr 364
Christie's, London 2008, katalognr 108

2437

2019-12-10