Bordslampor Louis-Philippe

Bordslampor Louis-Philippe
Bordslampor Louis-Philippe
Bordslampor Louis-Philippe
Bordslampor Louis-Philippe
Bordslampor Louis-Philippe
Bordslampor Louis-Philippe
Bordslampor Louis-Philippe
Bordslampor Louis-Philippe
Bordslampor Louis-Philippe
Bordslampor Louis-Philippe

Klubbat för:

36000 SEK

Schätzwert

20 000-25 000 SEK

Beschreibung

BORDSLAMPOR, ett par, Louis-Philippe, Frankrike, brännförgylld brons, postament i form av kannelerad kolonn, dekor av växtornamentik, räfflad pelare krönt av akantuskapitäl, höjd 65 cm, slitage, omarbetade rovoljelampor

2083

2019-12-10