Peder Severin Kröyer, Dam med hatt

Klubbat för:

Osåld

Utropspris

15 000-18 000 SEK

PEDER SEVERIN KRÖYER
Danmark/Norge 1851-1909
Dam med hatt
Monogramsignerad och daterad S Kröyer 2 Okt 1904. Otydlig dedikation Fr. Goldschmidt für dess.... Blyerts 19,5 x 12 cm

1404

2019-06-12