Otto Didrik Ottesen, Blomsterstilleben

Klubbat för:

110000 SEK

Utropspris

80 000-100 000 SEK

OTTO DIDRIK OTTESEN
Danmark 1816-1892
Blomsterstilleben
Signerad och daterad O.D. Ottesen 1847. Olja på pannå, 69 x 56 cm.

Enligt äldre etikett på ramens baksida "Udstillet paa Charlottenborg 1847 - Tilkjendt den Neuhausenske Premie"

UTSTÄLLD
Charlottenborg Slot, Danmark, 1847

1401

2019-06-12