Melchior De Hondecoeter, hans efterföljare

Klubbat för:

12000 SEK

Utropspris

15 000-20 000 SEK

MELCHIOR DE HONDECOETER
hans efterföljare, omkring 1700
Kamp mellan tupp och kalkon
Olja på duk, 99 x 124 cm

EXPERTIS
Cabinet Turquin, Stéphane Pinta, Paris

PROVENIENS
I familjens ägo sedan 1950-talet, vidare i arv till nuvarande ägare.

1466

2019-06-12