Ljusstakar, South Staffordshire

Klubbat för:

Osåld

Utropspris

10 000-12 000 SEK

LJUSSTAKAR, ett par, England 1800-talets början, South Staffordshire, vitemaljerad koppar med dekor i blått, guld och vitt, fyrkantig klockformad fot med reliefdekor, vriden pelare krönt av fyrkantig droppskål, höjd 25,5 cm, smärre emaljskador och retuscher

1139

2019-06-12