Johan Krouthén, Landskap med porlande bäck

Klubbat för:

70000 SEK

Utropspris

60 000-80 000 SEK

JOHAN KROUTHÉN
1858-1932
Landskap med porlande bäck
Signerad och daterad Johan Krouthén 1912. Olja på duk, 72 x 104,5 cm

PROVENIENS
Företaget Luxor, Motala, Sverige

Se länk härnedan
http://arneenra.se/luxor-nokia.html

1302

2019-06-12