Hilma Persson-Hjelm, 2 figuriner, Rörstrand

Klubbat för:

5500 SEK

Schätzwert

4 000-5 000 SEK

Beschreibung

HILMA PERSSON-HJELM, "Jössehärad", 2 figuriner, Rörstrand 1910-tal, flicka klädd i Jösse Härads dräkt, handmålad polykrom dekor, signerade i formen H. Persson och stämpelmärkta Rörstrand Jössehärad, höjd 22 cm

1395

2019-06-12