Hans Dahl, Sommermorgen

Hans Dahl, Sommermorgen
Hans Dahl, Sommermorgen
Hans Dahl, Sommermorgen
Hans Dahl, Sommermorgen
Hans Dahl, Sommermorgen
Hans Dahl, Sommermorgen
Hans Dahl, Sommermorgen
Hans Dahl, Sommermorgen
Hans Dahl, Sommermorgen
Hans Dahl, Sommermorgen
Hans Dahl, Sommermorgen
Hans Dahl, Sommermorgen

Klubbat för:

70000 SEK

Utropspris

80 000-100 000 SEK

HANS DAHL
Norge 1849-1937
Sommermorgen
Signerad Hans Dahl, Berlin. Olja på duk, 100 x 60 cm

PROVENIENS
Gåva från Gunnar Engellau, Volvochef i Sverige på 1950-70-talet, till nuvarande ägares far, New York, december 1961.

1408

2019-06-12