Hänge 18 k guld empire

Hänge 18 k guld empire
Hänge 18 k guld empire
Hänge 18 k guld empire
Hänge 18 k guld empire
Hänge 18 k guld empire
Hänge 18 k guld empire

Klubbat för:

13000 SEK

Utropspris

5 000-6 000 SEK

HÄNGE/MEDALJONG, 18 k guld, 1800-talets första del, empire, svart silhuett föreställande kvinna i profil mot guldbakgrund, baksida med hårarbete samt monogram i guld, stämplar saknas, höjd inklusive ögla 6 cm, total vikt 31,4 g, originaletui i rött läder, etui med slitage

1229

2019-06-12