Dosa silver niellodekor Wien

Dosa silver niellodekor Wien
Dosa silver niellodekor Wien
Dosa silver niellodekor Wien
Dosa silver niellodekor Wien
Dosa silver niellodekor Wien
Dosa silver niellodekor Wien
Dosa silver niellodekor Wien
Dosa silver niellodekor Wien
Dosa silver niellodekor Wien
Dosa silver niellodekor Wien

Klubbat för:

4000 SEK

Schätzwert

6 000-8 000 SEK

Beschreibung

DOSA, mästare JK, Prag 1800-talets slut, rektangulär med runda hörn, niellodekor av på locket en hund som jagar en hjort och i övrigt geometriskt mönster, invändigt förgylld, 10,2x4 cm, höjd 3 cm, vikt 120 g

1174

2019-06-12