Cartier brosch, Panthère, 18 k guld

Klubbat för:

Osåld

Utropspris

300 000-350 000 SEK

CARTIER, "Panthère", hänge/brosch, 18 k guld, dekor av cabochonslipade safirer samt briljantslipade diamanter, totalt ca 2,92 ct, avtagbart hänge med 1 cabochonslipad safir, ca 4,00 ct, resp. 1 briljantslipad diamant, 0,05 ct, signerad samt stämplad Cartier, franska stämplar, designnr. 626686, höjd 37 mm, vikt 12,7 g, röd sammetspåse i original medföljer

1254

2019-06-12