Byrå, gustaviansk

Byrå, gustaviansk
Byrå, gustaviansk
Byrå, gustaviansk
Byrå, gustaviansk
Byrå, gustaviansk
Byrå, gustaviansk
Byrå, gustaviansk
Byrå, gustaviansk
Byrå, gustaviansk
Byrå, gustaviansk
Byrå, gustaviansk
Byrå, gustaviansk
Byrå, gustaviansk
Byrå, gustaviansk
Byrå, gustaviansk
Byrå, gustaviansk
Byrå, gustaviansk
Byrå, gustaviansk

Klubbat för:

Osåld

Utropspris

40 000-50 000 SEK

BYRÅ, gustaviansk, västsvensk, fanerad med alrot och alm, beslag av mässing, skiva med kälning, övre låda och sidor med rombmotiv inom friser och fält, svärtad list, samkomponerad front med fält, draghandtag med fleurong och pärlstav, snedställda hörn, avsmalnande ben, nyckel medföljer, höjd 84, 101 x 55 cm, obetydligt slitage

1071

2019-06-12