Brosch 18 k vitguld diamanter

Brosch 18 k vitguld diamanter
Brosch 18 k vitguld diamanter
Brosch 18 k vitguld diamanter
Brosch 18 k vitguld diamanter
Brosch 18 k vitguld diamanter
Brosch 18 k vitguld diamanter

Klubbat för:

Osåld

Utropspris

15 000-18 000 SEK

BROSCH, 18 k vitguld, 1930-tal, genombruten dekor med rosenslipade diamanter, 12 carréslipade smaragder samt 5 gammalslipade diamanter totalt ca 1,60 ct, kvalité Cr(J)/I1, millegriffedekor, längd 6 cm, vikt 8,4 g, stenar med hack samt smaragder med omfattande skador

1219

2019-06-12