Bordslampor, Restauration, Frankrike

Klubbat för:

26000 SEK

Utropspris

35 000-40 000 SEK

BORDSLAMPOR, ett par, Restauration, Frankrike, brännförgylld och mörkpatinerad brons, sockel med kymation, postament av giallo sienna, krönta av stående Viktoria med utslagna vingar, höjd 78 cm, omarbetade kandelabrar, postament med enstaka nagg

1012

2019-06-12