Bordslampa, Restauration

Bordslampa, Restauration
Bordslampa, Restauration
Bordslampa, Restauration
Bordslampa, Restauration
Bordslampa, Restauration
Bordslampa, Restauration
Bordslampa, Restauration
Bordslampa, Restauration
Bordslampa, Restauration
Bordslampa, Restauration
Bordslampa, Restauration
Bordslampa, Restauration

Klubbat för:

Osåld

Utropspris

25 000-30 000 SEK

BORDSLAMPA, Restauration, Frankrike, brännförgylld och mörkpatinerad brons och mässing, basen med akantusornamentik, emblem av lagerkransar, slät pelare krönt av akantuskapitäl, genombruten dekor av palmetter, höjd 123,5 cm, ställvis slitage, omarbetad rovoljelampa

1037

2019-06-12