Bartholomeus Spranger, hans efterföljare, Jupiter

Klubbat för:

Osåld

Utropspris

15 000-18 000 SEK

BARTHOLOMEUS SPRANGER
hans efterföljare
Jupiter och Antiope
Monogramsignerad TS och daterad 1724. Olja på koppar, 20 x 28,5 cm

EXPERTIS
Cabinet Turquin, Stéphane Pinta, Paris

PROVENIENS
Inköpt i München 1918, vidare i arv till nuvarande ägare

1449

2019-06-12