Arseny Ivanovitch Meshersky, Kustlandskap

Klubbat för:

150000 SEK

Utropspris

100 000-125 000 SEK

ARSENY IVANOVITCH MESHERSKY
Ryssland 1834-1902
Kustlandskap
Signerad. Olja på duk, 41 x 77 cm

PROVENIENS
Inköpt tidigt 1990-tal i Leningrad, nuvarande S:t Petersburg.

1430

2019-06-12