Armband 18 k guld pärlor och diamanter

Klubbat för:

Osåld

Utropspris

10 000-12 000 SEK

ARMBAND, 18 k röd/vitguld, omkring 1930-tal, mitten med dekor av 7 odlade halvpärlor i dosering samt 30 små gammalslipade diamanter, millegriffe, halvledad länk, säkerhetskedja ej öppningsbar, stämplar saknas, längd 15,5 cm, vikt 10,8 g

1224

2019-06-12