Anders Zorn, August Strindberg

Klubbat för:

31000 SEK

Utropspris

18 000-20 000 SEK

ANDERS ZORN
1860-1920
August Strindberg
Signerad Zorn. Etsning, 1910, 29,8 x 19,8 cm.

PROVENIENS: Svensk privatsamling
LITTERATUR: Asplund 231, Hjert & Hjert 149, ZG 231, 2 état , sällsynt

1365

2019-06-12