Adriaen Isembrandt, hans krets

Klubbat för:

Osåld

Utropspris

100 000-150 000 SEK

ADRIAEN ISEMBRANDT
hans krets, Antwerpen skola, omkring 1500
Kristi klagomål
Olja på pannå, 28 x 19,5 cm

EXPERTIS
Cabinet Turquin, Stéphane Pinta, Paris

PROVENIENS
Hovintendent Gösta Stenmans samling, nr 5939

1436

2019-06-12