Skåp, senbarock

Skåp, senbarock
Skåp, senbarock
Skåp, senbarock
Skåp, senbarock
Skåp, senbarock
Skåp, senbarock
Skåp, senbarock
Skåp, senbarock
Skåp, senbarock
Skåp, senbarock
Skåp, senbarock
Skåp, senbarock
Skåp, senbarock
Skåp, senbarock
Skåp, senbarock
Skåp, senbarock
Skåp, senbarock
Skåp, senbarock
Skåp, senbarock
Skåp, senbarock
Skåp, senbarock
Skåp, senbarock
Skåp, senbarock
Skåp, senbarock

Klubbat för:

34000 SEK

Utropspris

20 000-25 000 SEK

SKÅP, stockholmsarbete i karolinsk barock, fanerat med alrot, rak form med utskjutande krön, dörrar och sidor med inlagda ådror, brännförgyllda nyckelskyltar av mässing med ekor av serafer och fåglar, inredning av två fasta hyllor, botten med tre lådor med dragkläppar, bemålat i blått, benställning med låda med fackinredning, svängda ben och fotkryss, avslutande klotfötter, nycklar medföljer, höjd 214, 146 x 50 cm, smärre lagningar, obetydliga kompletteringar

31

2018-12-05