Rembrandt Harmensz van Rijn, Charlatan

Klubbat för:

30000 SEK

Utropspris

25 000-30 000 SEK

REMBRANDT HARMENSZ VAN RIJN
1606-1669
Charlatan (The Quacksalver)
Signerad och daterad i trycket Rembrandt f. 1635. Etsning, one state only, 7,8 x 3,6 cm

LITTERATUR
Biörklund and Barnard 35-G
Bartsch 129
H-139
Bl.-92

379

2018-12-05