Ljuskrona, rokoko

Ljuskrona, rokoko
Ljuskrona, rokoko
Ljuskrona, rokoko
Ljuskrona, rokoko
Ljuskrona, rokoko
Ljuskrona, rokoko
Ljuskrona, rokoko
Ljuskrona, rokoko
Ljuskrona, rokoko
Ljuskrona, rokoko
Ljuskrona, rokoko
Ljuskrona, rokoko
Ljuskrona, rokoko
Ljuskrona, rokoko
Ljuskrona, rokoko
Ljuskrona, rokoko
Ljuskrona, rokoko
Ljuskrona, rokoko

Klubbat för:

60000 SEK

Utropspris

60 000-80 000 SEK

LJUSKRONA, rokoko, för sex ljus, delvis brännförgylld stomme av mässing med S-formade armar, behängd med kläppar, löv, margueriter och stjärnor, stavverk med pärlor, blåsta stamglas på förgylld hjärtstång, urnformade ljuspipor med droppbrickor, avslutande klot med fasettering, höjd 80, diameter 56 cm, nagg, ställvisa kompletteringar, spår av el

54

2018-12-05