Jacobsz Lucas van Leyden, hans art, Korsfästelsen

Klubbat för:

85000 SEK

Utropspris

40 000-50 000 SEK

JACOBSZ LUCAS VAN LEYDEN
hans art
Korsfästelsen
Olja på pannå, parketterad, 50 x 42,5 cm.

EXPERTIS
Cabinet Turquin, Stéphane Pinta, Paris

PROVENIENS
Enligt uppgift, Hertigen av Norfolk, Arundel Castle, England
Gösta Stenmans samling

377

2018-12-05