Hubert Robert, tillskrivna, ett par, ruinlandskap

Klubbat för:

130000 SEK

Utropspris

100 000-150 000 SEK

HUBERT ROBERT
Paris 1733-1808 Paris, tillskrivna
Figurscener vid ruiner
Olja på duk, ett par, 63,5 x 48,5 cm respektive 62,5 x 48 cm
(2 st)

EXPERTIS
Cabinet Turquin, Stéphane Pinta, Paris

PROVENIENS
Phillips London, 04.08.1995, nr 81 A och B
Phillips London, 01.07.1997, nr 176 (av Hubert Robert)
Ermanno Lucinis samling
(nr 198)

362

2018-12-05