Helmer Osslund, Norrländskt landskap

Klubbat för:

48000 SEK

Utropspris

20 000-25 000 SEK

HELMER OSSLUND
1866-1938
Norrländskt landskap
Signerad Helmer Osslund. Olja på smörpapper fäst på pannå, 23 x 34 cm.

PROVENIENS
Bukowski Auktioner, nr 464, julauktion, 1988, katalognr 154

266

2018-12-05