Fernandez Arman, Violon découpé

Klubbat för:

28000 SEK

Utropspris

30 000-35 000 SEK

FERNANDEZ ARMAN
Frankrike 1928-2005
Violon découpé
Signerad Arman och numrerad 88/150. Ackumulation med delad fiol av metall och polyester på metallsockel, 61,5 x 24,5 x 7,5 cm, totalhöjd 71,5 cm.

349

2018-12-05