Damarbetsbord, stockholmsarbete i rokoko

Klubbat för:

10000 SEK

Utropspris

12 000-15 000 SEK

DAMARBETSBORD, stockholmsarbete i rokoko, fristående, fanerat med valnöt, skivan massiv valnöt med uppvikt kant, fronten med tre lådor varav övre med fackinredning och uppfällbar spegel, en låda med otydlig gesällpåskrift i blyerts, svängda sarger, fyrkantiga fotavslut, nyckel medföljer, höjd 75, 74 x 44 cm, smärre skador och lagningar

36

2018-12-05