Carl Frederik Sörensen, Segelfartyg utanför lotsst

Klubbat för:

60000 SEK

Utropspris

60 000-80 000 SEK

CARL FREDERIK SÖRENSEN
Danmark 1818-1879
Segelfartyg utanför lotsstation
Signerad och daterad C. Frederik Sörensen 1850. Olja på duk, 80 x 117 cm.

337

2018-12-05