Bord, barock, Bergslagen

Bord, barock, Bergslagen
Bord, barock, Bergslagen
Bord, barock, Bergslagen
Bord, barock, Bergslagen
Bord, barock, Bergslagen
Bord, barock, Bergslagen
Bord, barock, Bergslagen
Bord, barock, Bergslagen
Bord, barock, Bergslagen
Bord, barock, Bergslagen
Bord, barock, Bergslagen
Bord, barock, Bergslagen
Bord, barock, Bergslagen
Bord, barock, Bergslagen
Bord, barock, Bergslagen
Bord, barock, Bergslagen
Bord, barock, Bergslagen
Bord, barock, Bergslagen
Bord, barock, Bergslagen
Bord, barock, Bergslagen

Klubbat för:

36000 SEK

Utropspris

35 000-40 000 SEK

BORD, barock, 1700-tal, Bergslagen, originalmålning av rödfärg och tjära samt grönoxiderade detaljer, oval vävklädd skiva, underrede med släta sarger, balusterformade ben med fotbräde, avslutande klotfötter, höjd 82, 165 x 108 cm, smärre skador, fotbräde med retuscher

34

2018-12-05