Armband silver och guld diamanter

Klubbat för:

24000 SEK

Utropspris

30 000-32 000 SEK

ARMBAND, guld och silver, 1800-talets andra hälft, ostämplat, genombruten floral dekor med åttkant-, gammal- resp. antikslipade diamanter, totalt ca 6,44 ct, varav mittsten ca 0,82 ct, längd ca 18 cm, vikt 39,6 g

181

2018-12-05