Armband platina Frankrike 1930-tal

Klubbat för:

100000 SEK

Utropspris

100 000-120 000 SEK

ARMBAND, platina, ca 1930-tal, 3 briljantslipade diamanter, totalt ca 1,50 ct, kvalité Cr(J)/I1, mindre gammal-, baguette- och triangulärt fasettslipade diamanter, totalt ca 20,68 ct, svensk importstämpel, franska stämplar, genombruten dekor, längd 18,5 cm, vikt 69,5 g

173

2018-12-05