Michiel Simons, Stilleben med hummer

Klubbat för:

75000 SEK

Utropspris

100 000-125 000 SEK

MICHIEL SIMONS (Utrecht 1620-1673)
en attribuering till JAN PAUWELS GUILLEMANS (1618- efter 1675) har också föreslagits
Stilleben med hummer, frukter och fågel
Olja på duk, 83,5 x 154 cm

EXPERTIS
Cabinet Turquin, Stéphane Pinta, Paris

PROVENIENS
Gösta Stenmans samling, nr 3363

76

2018-06-05