Jules Moigniez, Chevaux de course, ett par

Klubbat för:

20000 SEK

Utropspris

20 000-25 000 SEK

JULES MOIGNIEZ
Frankrike 1835-1894
Chevaux de course, ett par
Signerade J Moigniez. Patinerad brons, höjd 33 cm inkl. marmorplatta (2)

PROVENIENS
Beijers Auktioner, katalog 37, Klassiska, hösten 1989, katalognr 612 och 613

20

2018-06-05