Joan Miró, Le Scieur de long

Joan Miró, Le Scieur de long
Joan Miró, Le Scieur de long
Joan Miró, Le Scieur de long
Joan Miró, Le Scieur de long
Joan Miró, Le Scieur de long
Joan Miró, Le Scieur de long
Joan Miró, Le Scieur de long
Joan Miró, Le Scieur de long
Joan Miró, Le Scieur de long
Joan Miró, Le Scieur de long

Klubbat för:

65000 SEK

80 000-100 000 SEK

JOAN MIRÓ
Spanien 1893-1983
Le Scieur de long
Akvatint, torrnål i färger med carborundum, tryckt på Mandeure rag papper, 1968, signerad och numrerad Miró 24/75. I. 76,5 x 57,5 cm. Maeght éditeur, Paris.
Litteratur: Dupin 458

Aquatint, drypoint in colours with carborundum/Mandeure rag paper

108

2018-06-05