Bruno Liljefors, Gräsänder vid fruset vattendrag

Klubbat för:

Osåld

Utropspris

200 000-250 000 SEK

BRUNO LILJEFORS
1860-1939
Gräsänder vid fruset vattendrag
Signerad och daterad Bruno Liljefors 1918. Olja på duk, 60 x 90 cm.

PROVENIENS
Christies, Nordic Art and Design (7656), London 2008, katalognr 115

14

2018-06-05