Bengt Lindström, Figur mot gul fond

Klubbat för:

80000 SEK

Utropspris

80 000-100 000 SEK

BENGT LINDSTRÖM
1925-2008
Figur mot gul fond
Signerad Lindström. Olja på duk, 100 x 81 cm.
Utförd tidigt 1960-tal

PROVENIENS
Beijers Auktioner, katalog 21, Moderna, hösten 1987, katalognr 221
Lilla Galleriet, Göteborg (inköpt av nuvarande ägare 1988)

45

2018-06-05