Axel Lindman, Bygata i Aalsgaard
Klubbat för:
30000 SEK
30 000-40 000 SEK
AXEL LINDMAN
1848-1930
Bygata i Aalsgaard
Signerad och daterad Axel Lindman Aalsgaard 1883 Danmark. Olja på pannå, 54 x 41 cm
PROVENIENS
Bukowski Auktioner, auktion 458, Internationella, vårauktion 1988, katalognr 167
18
2018-06-05