August Hagborg, Vilande i gröngräset

Klubbat för:

90000 SEK

Utropspris

100 000-125 000 SEK

AUGUST HAGBORG
1852-1921
Vilande i gröngräset
Signerad Hagborg. Olja på duk, 97x131 cm.

PROVENIENS
Bukowskis Auktioner, katalog 411, Höstauktion 1979, katalognr 45

10

2018-06-05