Kommod, sengustaviansk, C.D. Ficks art

Klubbat för:

27000 SEK

Utropspris

18 000-20 000 SEK

KOMMOD, sengustavianskt stockholmsarbete, Carl Diedric Ficks art, mahognyfanerat, delvis förgyllda beslag i mässing, skivan med genombruten gallerkant à la chinoise, fronten med två lådor med draghandtag samt låsbara luckor, profilerade hörnstolpar, nyckel medföljer, höjd 77, 49 x 36 cm

1152

2017-12-12