Georg Engelhard Schröder, Nereiden Amfitrite

Klubbat för:

19000 SEK

Utropspris

25 000-30 000 SEK

GEORG ENGELHARD SCHRÖDER
hans efterföljare, 1700-tal
Nereiden Amfitrite med sin gemål havsguden Neptunus
Olja på duk, 115 x 131 cm.

2122

2017-12-13