Kandelaber, parisarbete i empire
Valmis
2017-06-07
2338
| Korkein tarjous | 65000 SEK |
| Arviointi | 35 000-40 000 SEK |
KANDELABER, parisarbete i empire, för fem ljus, brännförgylld och mörkpatinerad brons, fyrkantigt postament med reliefdekor av tupp och facklor samt sidorna med lyra, krönt av segergudinnan Viktoria stående på klot, bärande kandelaber, ljusarmar i form av växtornamentik, lösa manschetter, höjd 80 cm, smärre slitage