Tabriz, antik

Tabriz, antik
Tabriz, antik
Tabriz, antik
Tabriz, antik
Tabriz, antik
Tabriz, antik
Tabriz, antik
Tabriz, antik
Tabriz, antik
Tabriz, antik
Tabriz, antik
Tabriz, antik

Klubbat för:

26000 SEK

Arviointi

20 000-25 000 SEK

Kuvaus

TABRIZ, antik, 445 x 337 cm, slitage, reducerade kortsidor, blekt

PROVENIENS
Axel Hirsch (1879-1967) Stockholm, svensk filantrop verksam som socialpolitiker, folkbildare och konstmecenat i Stockholm, vidare i arv till nuvarande ägare.

2225

Päivämäärä:

2017-06-07