Peter Paul Rubens, hans krets, Sankt Francis

Klubbat för:

30000 SEK

Utropspris

30 000-40 000 SEK

PETER PAUL RUBENS
hans krets, flamländsk skola, 1600-tal
Sankt Francis sista nattvard
Olja på papper fäst på duk, 47,5 x 37 cm.

Två munkar från Peter Paul Rubens målning "Sankt Francis sista nattvard" (olja, 420 x 225 cm), vilken finns i Musée Royal des Beaux-Arts d´Anvers i Antwerpen.

EXPERTIS
Cabinet Turquin, Stéphane Pinta, Paris

3149

2017-06-08