Kandelaber, parisarbete i empire

Klubbat för:

65000 SEK

35 000-40 000 SEK

KANDELABER, parisarbete i empire, för fem ljus, brännförgylld och mörkpatinerad brons, fyrkantigt postament med reliefdekor av tupp och facklor samt sidorna med lyra, krönt av segergudinnan Viktoria stående på klot, bärande kandelaber, ljusarmar i form av växtornamentik, lösa manschetter, höjd 80 cm, smärre slitage

2338

2017-06-07