Carl Vilhelm Holsøe, Kvinna läsandes vid fönstret

Klubbat för:

280000 SEK

Utropspris

150 000-175 000 SEK

CARL VILHELM HOLSØE
Danmark 1863-1935
Kvinna läsandes vid fönstret
Signerad C. Holsöe. Olja på duk, 50 x 43 cm.

PROVENIENS
Georg Kleis Kunsthandel, Vesterbro 58, København
E. Olsen's Eftr. (N. Hammarström), Göteborg

3167

2017-06-08